понеділок, 18 лютого 2013 р.

Життєві цінності та професійний вибір

"Життєві цінності та професійний вибір"

"Твоє життя - твій вибір. Алгоритм прийняття рішень"


за такими темами  пройшли тренінгові заняття 1 та 8  лютого.

           Метою пнршого заняття було формувати уміння активно виявляти свої почуття та побажання; визначати життєві цінності, навчати реально працювати для досягнення мети
Дуже цікаво стало, коли Оксана Ярославівна запропонувала нам купюри вартістю «одна гривня», «п’ять гривень», ювілейні монети. Вправа «Зроби вибір» нам наочно продемонструвала як цілі впливають на наш вибір. Ми усвідомили, що нашими вчинками керують наші власні цінності, що в основі кожного вибору лежить перш за все важливість вибору для того, хто його здійснює, його ціль та цінність. Найбільше часу було відведено для вправи «Діамантова діаграма». Об’єднавшись у 3 групи ми визначали власні цінності та їх пріоритетність. Після обговорення у групі розмістили картку написали цінності у квадраті за рівнем розважливості для всіх учасників групи. Наші  діаграми були такими:
       А коли ми обговорили важливість цінностей для всієї групи, вони розмістились у такому порядку:
         Звичайно, здоров’я, кохання, сім’я - це наші найбільші цінності. Але як бачимо, що цікава робота та самореалізація є пріоритетними у нашому майбутньому. Саме про майбутнє ми говорили під час вправи «Цінності та цілі», вчились формувати власні життєві цілі, продумували що конкретно ми будемо робити для досягнення цілі (сім кроків для постановки і досягнення цілей).
Кожен із нас знає, як важливо приймати правильні рішення. А чи вміємо ми це робити? Чи вчимось для цього де-небудь? Найчастіше ми вчимося приймати рішення поволі, методом спроби помилок. Однак, приймати правильні рішення можна навчитись. Існує декілька методів прийняття рішень. З одним із них ми познайомились на черговому занятті «Твоє життя – твій вибір» (08 лютого).
Вас цікавить алгоритм прийняття рішень? Шукайте у навчальних  матеріалах.
Немає коментарів:

Дописати коментар